Parlamentarna preiskovalna komisija pod vodstvom mag. Karmen Furman, ki preiskuje nepravilnosti pri nabavi in upravljanju z medicinsko opremo in zdravstvenim materialom, je na podlagi izpovedi današnje priče lahko ugotovila, da podjetje Primsell ni imelo sklenjene nobene pravne podlage s podjetjem Lima za nabavo kolčnih protez.
Na svoji 24. seji je preiskovalna komisija nadaljevala z zaslišanjem priče Aleša Furlana, ki je bil lastnik in direktor podjetja Primsell, ki je v Splošno bolnišnico Nova Gorica več 10 let nabavljalo kolčne proteze. Spomnimo, podjetje Primsell je kolčne proteze kupovalo od italijanskega podjetja Lima iz Vidma. V oči bode izjava Furlana, da s podjetjem Lima njegovo podjetje Primsell ni imelo sklenjene nobene pravne podlage, na osnovi katere so od njih kupovali kolčne proteze. Kot je dejal Furlan je vse temeljilo na zaupanju, kar pa je dokaj nenavadno, saj pravni subjekti ne poslujejo na takšen način, sploh pa ne pri tako velikih zneskih, ki v teh letih sežejo tudi v milijone. Komisija je zato zaprosila Furlana, da ji v roku 15 dni dostavi vse račune iz obdobja, ki ga preiskuje, saj bo na ta način dejansko lahko ugotovila nabavno ceno kolčnih protez. Kot zanimivost velja še izpostaviti, da je podjetje Lima v ostale bolnišnice, ki so precej oddaljene od njihovega sedeža, kolčne proteze dobavljalo direktno in ne preko posrednika. Zakaj je temu tako, pa z zaslišanjem današnje priče komisija ni prišla do konkretnega odgovora.
Furlan tudi ni znal pojasniti, kako so obračunavali strošek konsignacijskega skladišča. Pri tem je tudi povedal, da njegovo podjetje Primsell z Šempetrsko bolnišnico ni imelo sklenjene nobene pogodbe glede konsignacijskega skladišča, saj je po njegovih besedah vse tudi tukaj temeljilo na zaupanju oz. ustnem dogovoru. Če je temu resnično tako, bo komisija ugotovila na naslednjem soočenju bivših direktorjev bolnišnice.