Iskanje

Pridruži se

Predsednik Janez Janša: "Vera, hvala za to, kar si naredila, hvala za to, kar še boš naredila, hvala za to, ker si."

Predsednik se je v nagovoru na slavnostni akademiji zahvalil prejemnici diamantnega odličja, vsem članicam in članom pa izrekel čestitke “ob 24. rojstnem dnevu Slovenske demokratske stranke. Leta kažejo, da je še mladenka in da je pred njo lepa prihodnost,” je med drugim dejal. Uvodoma se je zahvalil članicam in članom SDS iz Rogaške Slatine in prejemnikom priznanj. “Čestitke tudi tistim, ki bodo dobili srebrne in bronaste znake. Tistih večinoma danes ni tukaj. Bilo bi jih preveč. Ta priznanja bodo namreč podeljena na različnih srečanjih v prihodnje,” je dejal. Po njegovem je bilo “v preteklem letu z delom tisočerih narejenega veliko dobrega in koristnega. Verjetno je kakšno priznanje prej premalo kot preveč. Priložnost za to, da te napake popravimo, bodo ob prihodnjih obletnicah, zato pozivam tudi tiste občinske odbore, ki imate prizadevne člane, pa niste predlagali kandidatov za priznanja, da to v naslednjih obdobjih popravite,” je dejal.Veri Ban se je zahvalil za besede, ki jih je izrekla. “Marsikdo od nas bi lahko govoril eno uro, pa ne bi bil sposoben istega,” je dejal in poudaril: “Zahvaljujem se ji pa predvsem zato, ker je skozi celo svoje življenje dokazovala, kako pomembno je živeti načela. Kako je pomembno tudi takrat, ko nimaš drugega, razen dobre volje, pristopiti zraven kot je naredila ona, ko je prišla takrat na Strnenovo k dr. Jožetu Pučniku in rekla: ‘Ali lahko kaj pomagam?’. To obdobje bo opisano v njenih spominih. Imel sem privilegij, da sem prebral nekaj prvih poglavij. To bo zelo zanimivo branje,” je dejal. “Vsi se bomo potrudili, da knjiga izide do našega majskega kongresa. To namreč ni samo zgodovina. To je pogled na največjega človeka sodobne Slovenije od blizu. Skozi oči nekoga, ki je stvari opisal točno tako kot so se dogajale,” je poudaril.”Vera hvala, da si v svojem življenju pokazala in dokazala, kako je pomembno v času, ko je morje razburkano, držati smer. Se držati svojih načel. Iti naprej in ne obupati, tudi takrat ko je morda za marsikoga pretežko,” je dejal. “Pokazala in dokazala si, da z optimizmom in dobro voljo lahko vzdržujemo ne samo politično, ampak tudi prijateljsko družino,” je poudaril.”Hvala za to, kar si naredila, hvala za to, kar še boš naredila, hvala za to, ker si. Vsem nam pa iskrene čestitke ob 24. rojstnem dnevu Slovenske demokratske stranke. Leta kažejo, da je to še mladenka in da je pred njo lepa prihodnost,” je povedal premier in predsednik Janez Janša.Ob roku slavnostne akademije je odgovoril tudi na nekaj novinarskih vprašanj. Ocenil je, da obsoteljski in kozjanski odbor stranke dobro delata in dosegata dobre rezultate. “Stranka ni samo državni vrh, stranka je tudi članstvo in lokalna omrežja. In šele, če je to močno, je tudi stranka na državnem nivoju močna. Sicer je to samo muha enodnevnica, ki se lahko zbere za ene volitve, in če ima močno medijsko zaledje, lahko tam doseže tudi nek rezultat. Sicer je to samo muha enodnevnica,” je dejal.Sicer pa je pokomentiral aktualna pogajanja z Republiko Hrvaško. Premier je pojasnil, da sta vladi pogovore, ki so v končnici, dvignili na višjo raven. “Ne gre več za raven zunanjih ministrov, ampak gre za raven pooblaščencev predsednikov vlad. Seveda so lahko tudi ministri, a jaz sem se odločil za državnega sekretarja, ker Desus za prihodnji teden napoveduje izstop iz vladne koalicije,« je pojasnil predsednik vlade Janša. Vlada želi v zaključni fazi zagotoviti kontinuiteto pogajanj. Dodal je, da ne gre za odvzem pooblastil ministru, kajti vsak predstavnik države, torej predsednik države, predsednik vlade ali minister, ki se sestane z delegacijo druge države na vsebinskih pogovorih, potrebuje za vsako tako srečanje posebno odobritev vlade, ki skrbi za te pogovore. »Na vsakem pogovoru s hrvaško stranjo, pa tudi z nekaterimi drugimi kolegi, sem bil deležen vprašanj, do kdaj bo še ta zunanji minister, glede na to, da je sedanji zunanji minister vsak dan najavljal, da bo stranka 22. februarja izstopila iz koalicije. To je seveda v teh odnosih moteče. Tisti, ki zapuščajo ladjo, so težko kredibilni,” je dejal.Premier je zagotovil, da bo vlada kljub izstopom nekaterih strank “delala naprej in naredila vse tisto, kar lahko v tem času za to, da lahko Slovenija izide iz krize. Ne ukvarjamo se z raznimi špekulacijami, za to so mojstri drugi. In seveda tudi ne nosimo odgovornosti za to situacijo. Tisti, ki so zavrtali luknjo v to ladjo, bodo morali to zgladiti.” Ocenil je, da “ni samo neresno, ampak tudi absurdno, da stranke, ki imajo pet poslancev, same sebe okličejo za center, okoli katerega bo nastajala neka nova vlada. Tudi, če seštejemo vse poslance teh treh manjših strank, je to komaj dobra polovica Slovenske demokratske stranke ali Pozitivne Slovenije, ki je največja stranka v parlamentu. To ravnanje je že od samega začetka tragikomično in po enem mesecu to ni jasno samo poznavalcem, ampak tudi širši slovenski javnosti.”Predsednik vlade je o situaciji v državi dejal še, da “imamo politični sistem, ki omogoča, da v državni zbor pride veliko število strank. To zahteva številčne koalicije, v takšni koaliciji pa lahko tudi najmanjša stranka z najmanjšim številom poslancev koalicijo podre, ne more pa sestaviti druge vlade. To je sistemski vzrok politične nestabilnosti, ki jo Slovenija doživlja v teh dneh. Zato je nujna sprememba volilnega sistema v smislu zagotavljanja večje stabilnosti. Sicer bomo na vsakih predčasnih volitvah dobili enak rezultat.”

Obvestilo o rabi piškotkov

To spletno mesto uporablja piškotke s katerimi zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo in piškotke s katerimi merimo obiskanost spletnega mesta. Podatki o piškotkih so shranjeni v vašem brskalniku in opravljajo funkcije, kot so pomnjenje izbire jezika spletnega mesta ali merjenje časa obiska določene spletne strani.