Poslanci so v okviru redne seje državnega zbora obravnavali predlog za razrešitev podpredsednice Državnega zbora Republike Slovenije Nataše Sukič, ki ga je v proceduro vložila Poslanska skupina SDS zaradi manipulacij in notoričnih laži glede pokojninske reforme in odmerjanja dohodnin iz časa Janševe vlade leta 2012. Kljub temu, da Sukič po glasovanju ostaja na položaju, je v sklepnem delu vendarle priznala, da Janševa vlada leta 2012 ni znižala pokojnin, da je šlo le za matematično pretvorbo in da je takratna vlada ustavila padanje pokojnin.
V uvodu je stališče predstavil poslanec Andrej Hoivik. Opozoril je, da je Sukičeva v več izjavah javnosti napačno predstavljala spremembe pokojninske zakonodaje, zlasti glede spremembe odstotka za odmero pokojnin. Hoivik je njene trditve označil za laž in poudaril, da je bil zakon o pokojninskem in invalidskem zavarovanju (ZPIZ-2) sprejet leta 2012 s podporo tudi nekaterih zdajšnjih predstavnikov vladajoče koalicije.
Spomnil je na ocene strokovnjakov, vključno z ekonomistom dr. Maksom Tajnikarjem, ki je zatrdil, da očitki na račun Janševe vlade glede pokojninske reforme ne držijo. Hkrati je Hoivik opozoril na odločitev sedanje vlade, ki je razširila nabor upravičencev do izjemnih dodatkov za pokojnine na področju umetnosti, medtem ko nujne pokojninske reforme še vedno ni. Prav tako je Hoivik kritiziral Golobovo vlado, ki po njegovih besedah zanemarja večino upokojencev in ne izvaja izrednih uskladitev pokojnin, kljub visoki inflaciji. Zaključil je s kritiko vladajoče politike in spomnil na sloga Levice „Blaginja za vse, ne le za peščico“, pri čemer je poudaril, da dejanja vlade kažejo ravno nasprotno.
Vodja poslanske skupine Jelka Godec je poudarila, da vladajoča koalicija, ki ima v DZ večino, in sicer kar 53 glasov, sama nosi odgovornost za izvedbo reform in izboljšanje stanja upokojencev. Kritizirala je vladne očitke na račun SDS glede pokojninske politike, čeprav so v zadnjih 13 letih v Sloveniji vladale različne vlade.
Godec je zavrnila izjave podpredsednice DZ Nataše Sukič, da je minister Vizjak pod Janševo vlado znižal odstotek za odmero pokojnin in povzročil „armado revnih upokojencev“, kot se je izrazila Sukičeva. Jelka Godec je opozorila na podatke Statističnega urada RS (SURS), ki kažejo, da se je stopnja tveganja revščine za upokojence leta 2012 zmanjšala, medtem ko je po letu 2022 močno narasla. Po navedbah SURS je število oseb nad 65 let, ki živijo pod pragom revščine, v zadnjih dveh letih naraslo za 21.000, kar dokazuje, da se je stanje upokojencev poslabšalo pod aktualno vlado.
Poslanec SDS Zvone Černač je v razpravi poudaril, da je bila pokojninska reforma v času prejšnjih vlad sprejeta na podlagi ugodnih gospodarskih razmer, ki so bile posledica več ukrepov za okrevanje gospodarstva. Kljub temu, da so razmere za reformo danes še boljše, se aktualna vlada pri njenem snovanju ne poslužuje dialoga in konsenza, temveč laži in manipulacij, kar je razvidno iz izjav podpredsednice DZ Nataše Sukič.
Černač je ostro zavrnil njene trditve, da je minister Vizjak pod Janševo vlado znižal odmerni odstotek pokojnin, ter opozoril, da te izjave niso podprli niti koalicijski poslanci. Ob tem je izpostavil, da se je Sukič vendarle delno umaknila od svojih prvotnih navedb in priznala, da je šlo za pretvorbo odstotkov. Po njegovih besedah je takšno manipuliranje s podatki zavržno, saj se odvija na račun sedanjih in prihodnjih upokojencev.
Poleg tega je Černač opozoril, da če bi bila pokojninska reforma iz leta 2012 res tako slaba, bi jo morala kasnejša vlada Alenke Bratušek takoj odpraviti, vendar tega ni storila. Namesto tega je poskrbela za vrnitev ugodnosti določenim skupinam privilegiranih prejemnikov pokojnin, medtem ko splošne uskladitve pokojnin v letih 2013–2016 sploh ni bilo. Prav tako je spomnil, da so reformo iz leta 2012 podprli sedanji vidni predstavniki koalicije, kar po njegovem mnenju dodatno postavlja pod vprašaj kritike s strani sedanje vladajoče koalicije.
Na koncu je zavrnil tudi trditve, da je SDS odgovorna za zavrnitev Pahorjeve pokojninske reforme leta 2011, saj je bil referendum sprožen s strani vseh sedmih sindikalnih central, ki so leto kasneje podprle reformo, ki jo danes kritizira Levica. Černač je sklenil, da gre pri obtožbah na račun SDS za politične manipulacije, ki nimajo temelja v dejanskih podatkih in zgodovinskih dejstvih.
Ob sklepu burne razprave so poslanci z 28 glasovi za in 51 proti na tajnem glasovanju zavrnili predlog Poslanske skupine SDS, da se poslanko Levice Natašo Sukič razreši z mesta podpredsednice DZ.