Iz Slovenije želimo narediti državo, ki bo domovina za vse, kjer bodo razlike med nami plod tega, da nekdo bolje dela, več dela, več vloži v to, da bi bil uspešen v življenju, da do razlik ne prihaja na podlagi tega, ali je nekdo rojen v centru Ljubljane ali na Goričkem, v Beli krajini, v Brkinih, da do razlik ne prihaja na podlagi tega, kaj so bili njegovi starši in dedki v času druge svetovne vojne.
Predsednik SDS Janez Janša je na sprejemu novih članic in članov vsem najprej izrekel dobrodošlico v strani z dolgo tradicijo, edini stranki, ki ima več kot 10 % podporo in obstaja več kot en mandat, vse ostale so bistveno manjše in mlajše, veliko je muh enodnevnic. »SDS ni takšna. Ni stranka, ki bi bila ustanovljena zato, da je en mandat na oblasti, potem je pa potop, stranke ni več in pridejo novi obrazi,« je poudaril, saj sta obe predhodnici nastajali v časih, ko je nastajala slovenska država in formalna demokracija. »Smo soustvarjalci tistih časov in hkrati produkt tistih časov,« je izpostavil, kar se skozi delovanje in življenje stranke odraža tako v besedah kot v dejanjih.
Janša je dejal, da kadar se želi z enim samim stavkom najbolj jasno izraziti, se vedno spomni na opis Draga Jančarja o dr. Jožetu Pučniku, ko je dejal, da dr. Pučnika od drugih politikov, ki so leta 1990 kandidirali za predsednika predsedstva, loči to, da njemu gre za stvar, ne gre mu, da bo naredil dober vtis, da bo vsem všečen, da bo prišel na oblast. Gre mu za stvar, da se kaj spremeni in takrat je šlo za ključno stvar, da se Slovenijo postavi na noge. To je Sloveniji tudi po večinski zaslugi dr. Pučnika v ključnih časih uspelo. »Tudi SDS gre za stvar, to nas loči od mnogih drugih,« zatrjuje Janša.
Iz Slovenije želimo narediti državo, ki bo domovina za vse, kjer sicer ne bomo vsi enaki, ampak kjer bodo razlike, ki bodo obstajale, plod tega, da nekdo bolje dela, nekdo več dela, nekdo več vloži v to, da bi bil uspešen v življenju, drugi imajo pač druge interese, da so te razlike upravičene, ne da do razlik prihaja na podlagi tega, ali je nekdo rojen v centru Ljubljane ali na Goričkem, v Beli krajini, v Brkinih, da do razlik ne prihaja na podlagi tega, kaj so bili njegovi starši in dedki v času druge svetovne vojne ali na podlagi okoliščin, ki nimajo nobene zveze z nekim normalnih stanjem v družbi. »Približno tako si je večina nas, vas, tistih, ki ste imeli to možnost, Slovenijo tudi predstavljala, ko smo na plebiscitu leta 1990 glasovali za samostojno državo. Srečate lahko mnoge starejše, ki pravijo, za to pa nismo glasovali, kar danes imamo, to občutenje v veliki meri kar splošno. To govorijo tudi tisti, ki rešitev vidijo v Jugonostalgiji. Tega, kar vodi nazaj, v SDS ne podpiramo in skušamo ljudem tudi odpirati oči.
Čas do volitev v naslednjih treh mesecih bo za slovensko prihodnost odločilen. »Imamo program, imamo prostore, imamo znanje, imamo izkušnje, ampak največje bogastvo je vsak posameznik, ki je član naše stranke, to je tudi naša glavna moč,« je poudaril predsednik SDS. Omenil je še sodelovanje in povezovanje na pomladni strani, ki se v zadnjih tednih krepi, zato obstaja bistveno večja možnost skupnega uspeha. Naša velika rezerva je v tisti polovici volivcev, ki se volitev ne udeležujejo misleč, da je že vse v naprej določeno, da bo zmagala levica. »Več teh bomo nagovorili, boljši bo naš rezultat,« je poudaril. Zato je vse nove članice in člane povabil k intenzivnemu sodelovanju v volilni kampanji.