"Aktualno dogajanje je naši preiskovalni komisiji dalo še dodaten zagon in še pred sprejemom delnega poročila bomo začeli vlagati kazenske ovadbe," je danes povedal Žan Mahnič.
V sredo so ustavni sodniki do končne odločitve zadržali izvrševanje zakona in poslovnika o parlamentarni preiskavi, ki se nanaša na državne tožilce. Kot je po odločitvi ustavnega sodišča povedal Žan Mahnič, predsednik preiskovalne komisije v zadevi Franc Kangler in drugi, je ustavno sodišče s tem dejanjem poslalo jasno sporočilo, da imamo v Sloveniji pravosodno oblast, ki je brez nadzora, kar so značilni elementi policijske države.
Poslanec je obenem glede omenjene odločitve ustavnega sodišča na svojem tviter profilu zapisal še: "Ko gre za prvorazredne, odločijo takoj oziroma dan pred zaslišanjem tožilcev, saj bi morala biti danes zaslišana Pušnik in Šketa. Mafija je torej zaščitila mafijo." Na omenjeni zapis poslanca se je odzval nekdanji ustavni sodnik Matevž Krivic, odzvalo se je tudi društvo državnih tožilcev Slovenije, danes pa še predsednik ustavnega sodišča Rajko Knez.
Kot je danes v izjavi povedal Mahnič, ima vsaka država svojo mafijo, v Sloveniji pa ima mafija svojo državo. »Moj odziv je bil, da je mafija zaščitila mafijo. Tisti, ki so se v mojih izjavah prepoznali, so se tudi odzvali. Naj spomnim: Zoranu Jankoviću odpišejo 45 milijonov evrov dolga, v Ljubljani čez vodovod gradijo kanalizacijo tudi brez ustreznih dovoljenj, tisti, ki so pokradli milijarde evrov v slovenskih bankah se prosto sprehajajo, tisti, ki so kradli davkoplačevalske milijone s tem, ko so dobavljali drago medicinsko opremo, uživajo na svojih jahtah, sodniki vse to ščitijo. Vsa ta dogajanja, kar sem jih naštel, poleg še številnih drugih primerov, pa lahko poimenujemo kot eno navadno mafijo,« je dejal poslanec in dodal, da zanj mafijo pomeni tudi tisti, ki mafijo ščiti.
»Ko pa gre za drugorazredne državljane in tiste, ki nimajo povezav z mafijo, pa jih sodniki in tožilci zaničujejo, sodijo proti njim, jih po krivem obtožijo, … Tiste, ki so dejansko krivi, pa celo oprostijo,« je bil še kritičen Mahnič, ki je medije pozval, naj na svojih spletnih straneh naredijo anketo s preprostim vprašanjem o tem, ali ljudje menijo, da slovensko pravosodje deluje kot mafija in naj dodajo odgovore da, ne, ne vem. »Stojim za tem, kar sem rekel,« je še dejal Mahnič.
Nato je tudi spomnil, da je bilo že večkrat rečeno, da predsednik ustavnega sodišča dr. Rajko Knez ne bi smel razsojati v primeru v povezavi s Francem Kanglerjem, tudi dr. Accetto ne. »Če drži, kar poročajo nekateri mediji, da sta se dr. Knez in generalni državni tožilec Šketa dogovorila, da tožilstvo zavrže kazenske ovadbe proti ustavnim sodnikom v zameno pa jih bo ustavno sodišče zaščitilo pred parlamentarno preiskovalno komisijo, je to škandal prve vrste, kjer bi morali odgovarjati vsi omenjeni in bi morali tudi odstopiti,« je bil še oster Mahnič.
Na vprašanje o tem, da je Matevž Krivic pozval k vložitvi predloga za Mahničev kazenski pregon zaradi razžalitve, je poslanec SDS dejal, da se kazenskega pregona veseli, »saj lahko dokažem, da delujejo kot mafija.« Ob tem je kot zanimivo izpostavil dejstvo, da se je na njegov zapis odzval prav Matevž Krivic, zagovornik več sto milijonskih odškodnin iz državnega proračuna za okoli 25.000 takoimenovanih izbrisanih in da se pri tem sklicuje na nek ameriški model. »Naj povem, če v Ameriki kongres na zaslišanje pokliče tožilca ali sodnika, ta brez ugovarjanja in brez vprašanj na zaslišanje pride,« je povedal Mahnič ter dodal, da bi se gospod Krivic lahko pozanimal o ameriškem sistemu, preden daje tovrstne izjave.
Poslanec je še opozoril, da je o pravosodju že večkrat, tudi v Državnem zboru, govoril kot o mafiji »in ne vem, zakaj o tem sedaj, ko se je odzval zagovornik izbrisanih, tako vneto poročate.« Po besedah poslanca sicer odločitve ustavnega sodišča ne spoštuje, jo pa upošteva, prav zato je po odločitvi sodišča tudi preklical že napovedana zaslišanja tožilcev.
»Je pa vse to dogajanje naši preiskovalni komisiji dalo še dodaten zagon in lahko povem, da bomo še pred sprejemom delnega poročila začeli vlagati kazenske ovadbe,« je zaključil Mahnič.