Predsednik vlade Janez Janša in ministri Andrej Šircelj, Vasko Simoniti, Andrej Vizjak, Aleš Hojs in Anže Logar so se danes, 31. 3. 2022, srečali s predstavniki SDS iz južnega dela Osrednjeslovenske statistične regije. Predstavniki regije so predsedniku vlade in ministrski ekipi predstavili težave, s katerimi se soočajo na lokalni ter regijski ravni in opisali nakatere razvojne izzive, ki so pred njimi.
Na srečanju južnega dela Osrednjeslovenske statistične regije s predstavniki vlade so sodelovali predsedniki lokalnih odborov SDS ter vodstvo regijske koordinacije SDS. Srečanja so se udeležili tudi državni sekretar Božo Predalič in generalni sekretar SDS Borut Dolanc ter poslanka Alenka Jeraj.
Uvodoma je vse pozdravil predsednik Obljubljanske regijske koordinacije SDS Rado Gladek in povedal, da je vlada za lokalne skupnosti naredila ogromno, kar so prepoznali tudi ljudje. Ob tem je dejal, da bodo ljudje dobro delo vlade nagradili na volitvah 24. aprila.
Nato je prisotne nagovoril župan Vrhnike Daniel Cukjati in izrazil veselje, da je predsednik vlade skupaj z ministrsko ekipo SDS obiskal južni del Osrednjeslovenske statistične regije. Med drugim je tudi povedal, da se je s prihodom te vlade na lokalnem nivoju zgodil potrebni investicijski preboj.
Predsednik vlade Janez Janša je v uvodu svojega pozdrava povedal, da je vlada zadnji dve leti delala res v visokem tempu, kar se prej ni dogajalo. Za obiske, kot je bil današnji, je predsednik vlade dejal, da so namenjeni temu, da se pove, katere stvari so odprte in katere lahko nato skupaj rešimo. »Nekaj je, ko so stvari zapisane na papirju in opomnikih, drugo pa je, kako stvari v resnici izgledajo. Obiski regij so namenjeni tudi temu, da nam iz prve roke poveste, kakšni so realni izzivi in da te izzive poskušamo rešiti na licu mesta,« še pove predsednik SDS Janez Janša.
V nadaljevanju so spregovorili predstavniki SDS južnega dela Osrednjeslovenske statistične regije in predstavili neketere težave, s katerimi se soočajo na lokalnem nivoju. Izpostavili so, da imajo izzive pri cestni infrastrukturi in vse večjem prometu. Prisotni so poudarili, da se pojavljajo težave na področju ekologije, saj inšpekcijske službe ne delujejo tako, kot bi morale. Predstavniki so se vladi tudi zahvalili za vso opravljeno delo, ker je bilo na vseh področjih narejenega res veliko. Dejali so tudi, da so v zadnjih dveh letih dobili več investicijskih sredstev za razvoj lokalnih skupnosti, kot prej v desetih letih skupaj. Ob tem so povedali, da na ministrstvih hitro najdejo sogovornika in da se vse, kar se dogovorijo tudi drži in nato izpelje. Ob koncu so bili prisotni soglasni, da je 24. aprila 2022 treba narediti takšen rezultat, ki bo omogočil, da bodo sedanji investicijski projekti tekli dalje in da se bo Slovenija še naprej razvijala s takšno hitrostjo, kot se je razvijala v zadnjih dveh letih.