Danes je potekala predstavitev knjige Forum Sao Paulo in kulturna vojna, ki služi kot začetek razprave o vzrokih in posledicah ter možnostih, da se razgradnji naše civilizacije uspešno upremo. Predstavitvi sta potekali v Gorici ter v Ljubljani.
Na začetku predstavitve je avtor knjige Alejandro Peña Esclusa povedal, da je slovenščina že peti jezik, v katerega je bila knjiga prevedena. Predstavil je delovanje Sao Paulo Foruma, katerega ustanovitelja sta Fidel Castro in brazilski predsednik Luiz Inácio Lula da Silva. Moč foruma je dokazal z dejstvom, da kar 12 predsednikov iz Latinske Amerike prihaja prav iz tega foruma. V svojem uvodnem nagovoru je dejal, da forum promovira komunizem, ki dokazano uničuje države. Za primer je navedel svojo domačo Venezuelo. Kar 7 milijonov Venezuelcev je zapustilo Venezuelo (25 % populacije) zaradi komunističnega režima. Sao Paulo Forum je po njegovem mnenju močan tudi zaradi dejstva, da so z njim povezani karteli, ki se ukvarjajo z drogami.
Omenil je, da je glavni namen foruma uničevanje krščanskih vrednot. Avtor knjige je izpostavil, da se mu zdi pomembno, da se Evropejci zavedajo, da je zgodba v Evropi podobna tisti v Južni Ameriki. Stranka Podemos v Španiji je bila v celoti financirana s strani Venezuelskega režima. Torej, vpliv foruma je prišel tudi v Evropo in tudi Slovenija je ogrožena.
Zaradi javnega opozarjanja na škodljive poteze socialistov je bil Alejandro Peña Esclusa tudi zaprt, njegova družina pa je zaradi tega tudi zelo trpela. Njegova hčerka ne bi bila danes tu z nami, če ne bi imela neprebojnega jopiča, ko je nacionalna garda streljala na njo.
Na koncu svojega uvoda je dejal, da verjame, da se države, ki so trpele pod komunizmom, bolj zavedajo nevarnosti komunizma. Španija, Francija in ostale zahodnoevropske države nimajo te izkušnje in težje vse skupaj razumejo. Za zaključek je vse zbrane pozval, da se združijo in branijo tradicionalne vrednote.
Predsednik SDS Janez Janša je v svojem nagovoru izpostavil, da večina Foruma Sao Paulo pred prevodom te knjige sploh ni poznala. Sao Paulo Forum je predstavil kot institucijo, ki je v Latinski Ameriki pripeljala v več kot 15 državah radikalne predsednike iz svojih vrst. Kot primer škodljivosti te ideologije je izpostavil Venezuelo, ki je bila nekoč 5. najbogatejša država na svetu, danes pa je zaradi socialističnega režima, kljub naravnim bogastvom, med najrevnejšimi državami na svetu.
Povedal je, da knjiga ne daje le vpogleda v Latinsko Ameriko, ampak so vzorci zelo podobni tudi tem, ki jih srečujemo v Sloveniji. Dodal je, da marsikaj, kar je moral kulturni marksizem v zahodni Evropi in drugje po svetu doseči iz ničle, se je v Sloveniji zgodilo že v času prejšnjega režima: "Tranzicija je bila narejena polovičarsko, na nekaterih področjih pa sploh ni bila. In to ravno na teh področjih, ki jih mora kulturni marksizem v svoji ideologiji nujno zavzeti."
.@JJansaSDS: V knjigi je zapisano, da je Sao Paulo Forum posegel tudi v evropsko politiko ter da so nekatere stranke neposredno financirali. To ne velja le za Podemos. V Sloveniji imamo stranko Levica. Nekateri ustanovitelji stranke so bili celo zaposleni na venezuelski ambasadi. pic.twitter.com/l5rVflaG3Z
— SDS (@strankaSDS) December 27, 2022
Predstavil je tudi rezultate anket v Sloveniji, ki kažejo, da se Slovenija vedno bolj odmika od tradicionalnih vrednot. Kot razlog za to je izpostavil delovanje kulturnega marksizma, katerega eden izmed temeljnih postolatov je, da je potrebno iz posameznikov narediti množico, s katero je enostavno manipulirati.
.@JJansaSDS: Slovenija žal ni neka svetla točka na zemljevidu, ponekod je celo zelo temna. Ko smo spremljali voščila multinacionalk so v sosednjih državah voščili vesel Božič, v Sloveniji pa so ista podjetja voščila vesele praznike. Tako namerno izpuščajo določene besede. pic.twitter.com/iHaHLsRIZT
— SDS (@strankaSDS) December 27, 2022
Predsednik Slovenske demokratske stranke je dejal, da so zagovorniki klasičnega marksizma verjeli, da je oblast mogoče prevzeti le z nasilno revolucijo. V Sovjetski zvezi so se ljudje temu sistemu upirali, zato je bila potrebna represija. Janez Janša je opisal spremembo taktike levice: "Takrat so socialisti ugotovili, da je treba ljudi prepričati, da je vse trenutno slabo, da jim bodo lahko prodali svoje ideje. Zato je bil glavni cilj, da prevzamejo medije. Ta pohod skozi institucije je bil v številnih državah relativno počasen. V Sloveniji je bil pohod na oblast nasilen in je bil prevzem zato hiter."
Na koncu je povedal, da ima mednarodni finančni kapital najraje države, na vrhu katerih so socialisti, ki veliko trošijo, se kreditirajo in plačujejo visoke obresti. Tudi zato George Soros podpira nevladne organizacije, ki podpirajo takšne stranke. Situacijo je postavil tudi v slovenski kontekst: "Novodobni marksisti so ukinjanje zasebne lastnine dali v oklepaj, saj so ocenili, da to ne bo mogoče. Tu so slovenski socialisti še korak nazaj, saj bi radi nekateri poslanci Levice z bajoneti v morje terali podjetnike."
.@JJansaSDS: Ko je leta 2004 v Sloveniji nastal Forum 21, smo se nekateri spraševali, od kje je prišlo to ime. Verjetno so se ustanovitelji tega foruma zgledovali po forumu iz Sao Paula, saj so bile debate, ki jih je vodil Forum 21, zelo podobne tistim iz Latinske Amerike. pic.twitter.com/1dNailXi2f
— SDS (@strankaSDS) December 27, 2022